خانه  |  سوالات  |  نقشه‌سايت  |  درباره‌ما

پروژه‌هاي قبلي پريان

  از ليست پروژه‌هايي كه قبلا در اين شركت انجام گرفته‌اند، مي‌توان به موارد زير اشاره نمود:

  نسخه عربي پيج‌ميكر 5/5 به‌راحتي برروي ويندوز 98 فارسي نصب مي‌شود و امكان استفاده از فونت‌هاي فارسي در محيط پيج‌ميكر را فراهم مي‌كند با اينحال اين نرم‌افزار در حروف مخصوص زبان فارسي (گ،پ،چ،ژ) اشكال دارد. اين پروژه در واقع رفع اين مشكل پيج‌ميكر و تصحيح آن براي استفاده از زبان فارسي بوده است.

  مجموعه كاربردي Microsoft Office بصورتي طراحي شده است كه بتواند اغلب زبان‌هاي زنده دنيا را پشتيباني كند. اين مجموعه تا حد زيادي زبان فارسي بعنوان زيرمجموعه از زبان عربي را پوشش مي‌دهد با اينحال براي استفاده مناسب‌تر فارسي تغييراتي نظير تصحيح براي سورت،‌ تاريخ شمسي و ...، خصوصا در نگارش‌هاي قبلي اين نرم‌افزار لازم بود.

  نرم‌افزار كنترل پروژه Microsoft Project گر چه در حال حاضر به عنوان يكي از محصولات شركت عرضه مي‌شود، ولي اساس عملكرد آن به صورت يك پروژه درون سازماني با موفقيت تعريف و دنبال شد. اينكار با افزودن فرمت تاريخ شمسي به فرمت‌هاي استاندارد Microsoft Project شكل گرفت.

  RichMail به عنوان يك برنامه افزودني بر روي نرم‌افزار ارتباطي CompuServe مورد استفاده قرار گرفته و امكان تهيه Email بصورت Rich Format را به آن اضافه مي‌كند. با اين نرم‌افزار كاربر مي‌تواند نامه‌هايي كه در آن از فونت‌هاي مختلف استفاده مي‌شود را تهيه و ارسال نمايد.

ويندوز‌هاي فارسي
اين دسته نرم‌افزار مجموعه كاملي از تصحيحات، تغييرات و برنامه‌هاي كمكي براي فارسي‌سازي ويندوزهاي 98، 2000، ME و XP ميباشد. با استفاده از اين مجموعه مي‌توان از امكانات فارسي نظير فونت‌هاي فارسي‌، تقويم شمسي و... بهره‌مند شد
با آنكه ويندوزهاي 2000 و XP تا حد زيادي امكانات اوليه براي استفاده از زبان فارسي را فراهم كرده‌اند، هنوز تغييراتي براي استفاده مناسب لازم بنظر مي‌رسد. اين تغييرات نظير تصحيح آرايش صفحه كليد و يا پشتيباني از تاريخ شمسي در اين پروژه صورت پذيرفته است.

مديريت جامع كنترل پروژه

Microsoft Project گروهي از محصولات هم‌خانواده را براي ارائه يك راه‌حل جامع مديريت پروژه (Enterprise Project Management Solution) گسترش داده است. اين solution محصولات زير را شامل مي‌گردد:
- Microsoft Project Professional
نرم‌افزار كاملي كه مديران پروژه توسط آن پروژه‌ها و منابع سازماني را ايجاد و تغيير مي‌دهند. اين پروژه‌ها و منابع در بانك اطلاعاتي Microsoft Project Server ذخيره مي‌شوند.

- Microsoft Project Server
يك بانك اطلاعاتي Microsoft Project Server كه كاربرگ‌ها، گزارشات وضعيت، گزارشات و مدل‌هاي portfolio، منابع سازماني، يك قالب جامع سازماني (enterprise global template)، و الگو‌هايي (template) را براي تعريف سريعتر پروژه‌هاي جديد فراهم مي‌كند.

- Microsoft Project Web Access
يك نرم‌افزار مبتني بر وب كه به اعضاء تيم (team member)، مديران پروژه‌ها و منابع، و مديران سازمان اجازه مي‌دهد كه به اطلاعات Microsoft Project Server مانند كاربرگ‌ها و گزارشات دسترسي يابند.

...ادامه مطلب

اهم پروژه‌هاي شركت نرم‌افزاري پريان

 

مبدل ورد پرفكت براي وزارت امور خارجه
در وزارت امور خارجه مستندات زيادي با استفاده از نرم‌افزار وردپرفكت فارسي تهيه شده بود. براي تبديل اين مستندات به شكل قابل استفاده در مايكروسافت ورد، مبدل خاصي تهيه شد.

مبدل نما براي وزارت امور خارجه
با استفاده از نرم افزار نما (نسخه فارسي‌شده‌ي DataEase) بانك‌هاي اطلاعاتي زيادي در وزارت امور خارجه ايجاد شده بود. برنامه‌اي براي تبديل خودكار اين بانك‌هاي اطلاعاتي به نرم‌افزار مايكروسافت اكسس تهيه شد.

سيستم طبقه‌بندي خودكار نامه‌هاي الكترونيكي – شورايعالي امنيت ملي
تعداد زيادي نامه به آدرس الكترونيكي اين سازمان ارسال مي‌شود كه به زبان‌هاي مختلفي تهيه شده‌اند. براي طبقه‌بندي اين نامه‌ها و بر اساس زبان و موضوع و ارسال آن به مقصدهاي مناسب برنامه‌اي تهيه شد.

سيستم كنترل و مديريت پروژه (EPM) شركت سايپا
بر اساس مجموعه نرم‌افزاري EPM مايكروسافت سيستم كنترل و مديريت پروژه در شركت سايپا طراحي و پياده‌سازي شده است.

سيستم كنترل و مديريت پروژه (EPM) شركت كرمان خودرو (كادك)
بر اساس مجموعه نرم‌افزاري EPM مايكروسافت سيستم كنترل و مديريت پروژه در شركت كادك (كرمان خودرو) طراحي و پياده‌سازي شده است.

سيستم كنترل و مديريت پروژه (EPM) بانك پارسيان
بر اساس مجموعه نرم‌افزاري EPM مايكروسافت سيستم كنترل و مديريت پروژه در بانك پارسيان طراحي و پياده‌سازي شده است.

سيستم كنترل و مديريت پروژه (EPM) صنايع هوا و فضا
بر اساس مجموعه نرم‌افزاري EPM مايكروسافت سيستم كنترل و مديريت پروژه در پژوهشكده صنايع هوا و فضا طراحي و پياده‌سازي شده است.

غلط‌ياب املايي براي لينوكس – شورايعالي انفورماتيك
در چارچوب طرح سيستم عامل ملي، پروژه تهيه غلط‌ياب املايي فارسي براي سيستم عامل لينوكس به اين شركتمحول شده است.

هسته ريشه‌يابي كلمات فارسي – شركت پولدرلند (هلند)
اين پروژه به عنوان اولين پروژه خارجي شركت از اهميت خاصي برخوردار است. در اين پروژه، شركت دانش فني و تجربيات خود را در زمينه ريشه‌يابي كلمات فارسي كه در چارچوب توليد غلط‌ياب املايي حاصل شده است را در اختيار شركت هلندي پولدرلند قرار مي‌دهد.
 


آدرس: تهران، خ سهروردي، پايين‌تر از عباس‌آباد، كوچه باسقي، شماره 16
تلفن: 15 الي 88520412 (021)       فكس: 88520412 (021)