خانه  |  سوالات  |  نقشه‌سايت  |  درباره‌ما

آخرين اخبار

  برگزاري سمينار آشنايي با تكنولوژي‌هاي پورتال مايكروسافت: Windows SharePoint Services       بيشتر بدانيد

  ارايه مجموعه امكانات فارسي براي Windows SharePoint Services       بيشتر بدانيد

سوالات عمومي

در اين صفحه سعي شده است تا به سوالات متداول كاربران پرنيان پاسخ داده شود. در صورت نياز به كسب اطلاعات بيشتر لطفا با شركت تماس حاصل فرماييد.

نمايش تمامي جواب‌ها

پرنيان چيست؟

اين محصول به عنوان يك Add-on براي نرم‌افزار Microsoft Project بوده و امكانات و تسهيلاتي را در جهت استفاده بهينه و مناسب‌تر نرم‌افزار ذكر شده در ايران و كاربران فارسي زبان فراهم مي‌نمايد. اين امكانات عمدتا شامل اضافه نمودن امكان تقويم شمسي و بكارگيري صحيح و مناسب زبان فارسي براي اين بخش از كاربران مي‌باشد. لذا براي استفاده از پرنيان بايد از قبل برنامه‌ي Microsoft Project روي سيستم نصب شده باشد. پرنيان با ديگر نسخه‌هاي پراجكت كاملاً سازگار مي‌باشد. به اين معنا كه پرونده‌هايي كه با نسخه‌هاي ديگر پراجكت تهيه شده باشند براحتي در پرنيان باز مي‌شوند و به عكس پرونده‌هايي كه با پرنيان تهيه شوند برروي نسخه‌هاي ديگر پراجكت قابل استفاده هستند.
 

آيا پرنيان با نسخه اصلي Microsoft Project سازگار است؟

يكي از فرض‌هاي اوليه كه در طراحي پرنيان رعايت شده است، سازگاري كامل آن با ساير نرم‌افزارها مي‌باشد و بنظر ميرسد در پياده‌سازي پرنيان اين ويژگي بخوبي اعمال شده است.
پرنيان با ديگر نسخه‌هاي پراجكت كاملاً سازگار است. به اين معنا كه پرونده‌هايي كه با نسخه‌هاي ديگر پراجكت تهيه شده باشند براحتي در پرنيان باز مي‌شوند و به عكس، پرونده‌هايي كه با پرنيان تهيه شوند برروي نسخه‌هاي ديگر پراجكت قابل استفاده هستند.
براي مثال اگر پرونده‌اي با پرنيان تهيه شود، اين پرونده با نسخه اصلي پراجكت براحتي باز مي‌شود. اطلاعات فعاليت‌ها در اين حالت كاملاً درست مي‌باشد. تنها مورد آنست كه در اين وضعيت اطلاعات تاريخ، مانند تاريخ شروع و پايان فعاليت‌ها به شكل ميلادي (دقيقاً معادل تاريخ شمسي) نمايش داده خواهد شد.
 

منظور از سازگاري با ديگر نرم‌افزار‌هاي Microsoft Office چيست؟

پرنيان با ساير اعضاي Microsoft Office نيز هماهنگ است. براي مثال اگر ستون Start را كپي كرده و در Excel قرار دهيد، اطلاعات تاريخ به شكل صحيح منتقل خواهد شد، در اين وضعيت اگر برنامه Excel از تقويم شمسي پشتيباني كند، اطلاعات را به شكل صحيح مشاهده خواهيد كرد درغيراينصورت مقادير تاريخ بصورت معادل تاريخ‌هاي شمسي نمايش داده مي‌شود.
براي آنكه بتوان از سازگاري پرنيان با ساير اعضاي Microsoft Office استفاده كرد، برنامه نصب پرنيان ميتواند امكانات مفيدي براي Office را نظير پشتيباني از تقويم شمسي در Access و Excel را در اختيار قرار دهد.
 

مكانيزم حفاظتي نرم‌افزار پرنيان چگونه است؟

متاسفانه جهت جلوگيري از تكثير نسخه‌هاي غير مجاز اين مجموعه، لازم بود از روشي براي چك كردن اصالت نرم‌افزار استفاده كنيم. لذا با توجه به جوانب مختلف اين امر، از جمله هزينه تمام شده قفل، عدم وابستگي سيستم به مكانيزم چك كردن قفل، قابليت جابجايي قفل نرم‌افزار، سهولت استفاده و ...، براي نسخه تك كاربره اين محصول دو نوع مكانيزم قفل سخت‌افزاري و يا قفل نرم‌افزاري (ديسكتي) و براي نسخه چند كاربره قفل تحت شبكه در نظر گرفته شده است كه كاربر مي‌تواند بنا بر نياز خود، يكي از آنها را انتخاب نمايد.
 

منظور از تاريخ همزمان در پرنيان چيست؟

براي برخي از استفاده‌ها سعي شده است كه فرمت‌هايي ارائه شوند كه تاريخ را به صورت توام شمسي و ميلادي نمايش مي‌دهند. براي مثال به هنگام انتخاب شكل تاريخ در جدول‌ها شما مي‌توانيد از فرمت‌هايي نظير:
(31/01/2000) 11/11/78 يا (11/11/78) 31/01/2000 استفاده كنيد كه در اينصورت فيلدهاي تاريخ تقويم شمسي و ميلادي را به صورت توام نمايش مي‌دهند.
روش ديگري كه مي‌تواند در تهيه گزارش‌هاي جالبي مورد استفاده قرار گيرد استفاده همزمان از تقويم شمسي و ميلادي در نمودار گانت است. در اين مورد شما مي‌توانيد نوار بالا، نوار وسط، يا نوار پايين را در فرم Timescale به صورت يكسان انتخاب كنيد ولي فرمت نمايش Label ها را براي هركدام به‌صورت متفاوت و از انواع شمسي و ميلادي انتخاب كنيد. به اين ترتيب در نمودار زماني هر دو تاريخ را مشاهده خواهيد كرد.
 

 

 


آدرس: تهران، خ سهروردي، پايين‌تر از عباس‌آباد، كوچه باسقي، شماره 16
تلفن: 15 الي 88520412 (021)       فكس: 88520412 (021)