خانه  |  سوالات  |  نقشه‌سايت  |  درباره‌ما

فهرست مطالب و مقالات

  براي مشاهده فهرست مقالات منتشر شده در اين سايت به اينجا مراجعه نماييد.

مقالات جديد اين سايت در زمينه‌هاي زير مي‌باشند:

   فارسي سازي SharePoint.

پورتال چيست و تكنولوژي‌هاي مايكروسافت در زمينه پورتال‌ها چه هستند؟

چگونه يك سايت كوچك مالي ساختيم؟

درس‌هايي كه ما آموختيم: 7 نكته در ارتباط با سايت‌هاي Windows SharePoint Services

شناخت و ارزيابي تكنولوژي Windows SharePoint Services

راهنماي نصب قدم به قدم Windows SharePoint Services

  كنترل و مديريت پروژه.

بررسي پيشرفت پروژه‌ها با استفاده از متد ارزش بدست آمده

كليات مديريت جامع كنترل پروژه

چگونه مي‌توان در MSP گزارشات فارسي در قالب صفحات HTML توليد كرد؟

راهنماي نصب Project Server 2003

   فارسي سازي ويندوز.

مفاهيم RTL و LTR

تغيير آرايش صفحه كليد در ويندوز‌هاي 2000 و XP

  فارسي سازي Microsoft Office.

نحوه استفاده از تقويم شمسي در مجموعه Microsoft Office

نحوه ايجاد پرونده‌هاي PDF

 

پورتال چيست و تكنولوژي‌هاي مايكروسافت در زمينه پورتال‌ها چه هستند؟

امروزه تقاضاي زيادي از بخش آي.تي سازمان‌ها براي توسعه سيستم‌هاي پورتال‌ سازماني صورت مي‌گيرد. و دست‌اندركاران آي.تي با مقوله توسعه در اين زمينه درگير شده‌اند. سازمان‌ها اميدوارند با استفاده از پورتال‌ها هماهنگي‌هاي مناسبي در خصوص فرآيندهاي سازماني خود بوجود آورده، بازدهي كاركنانشان را بالا برده و ارتباط با مشتريان و همكارانشان را تقويت كنند.
اما مديريت و توسعه پورتال‌ها ظاهرا كاري سخت است. توسعه و نگهداري پورتالي كه مواردي نظير اشتراك منابع‌، امنيت، گردش‌كار، يكپارچگي و ... را پوشش دهد مقادير زيادي بار كاري براي گروه‌هاي آي.تي بوجود مي‌آورد. به علاوه اين نياز با افزايش پيچيدگي نيازمندي‌هاي سازماني باز هم افزايش مي‌يابد. نيازي نه فقط به پورتال‌هاي بيشتر بلكه به پورتال‌هاي با امكانات بسيار پيچيده‌تر.                                                                بيشتر بدانيد

چگونه يك سايت كوچك مالي ساختيم؟

 

در اين مقاله مراحل مختلف ساخت يك سايت كوچك مالي با استفاده از شيرپوينت توضيح داده شده است. اين مطلب مي‌تواند به عنوان يك معرفي و توصيف عمومي از اين نرم‌افزار و امكانات آن استفاده شود.

نيازمندي‌ها
بخش مالي شركت گستره‌نگار براي توسعه كاربردهاي تيمي خود تصميم مي‌گيرد سايتي ايجاد كند. انتظار از اين سايت آن نيست كه بتواند جايگزين سيستم حسابداري شود، بلكه هدف از آن بيشتر توسعه نوعي اطلاع رساني مديريت است.
بيشتر بدانيد

درس‌هايي كه ما آموختيم: 7 نكته در ارتباط با سايت‌هاي SharePoint

 

تكنولوژي Windows SharePoint Services ابزاري توانمند و كاربردي براي مديريت و ايجاد سايت‌هاي گروهي مي‌باشد. شما مي‌توانيد با ايجاد يك سايت گروهي، پروژه‌ها و مقاصد سازماني را دنبال نموده و در عين حال از يك محل متمركز براي نگهداري و اشتراك پرونده‌ها استفاده نماييد. از طرفي تكنولوژي Windows SharePoint Services ارتباط تنگاتنگ و بسيار نزديكي با نرم‌افزار‌هاي Microsoft Office 2003 داشته و مي‌تواند شما را در استفاده هر چه بهتر از اين تكنولوژي ياري نمايد.

در اين مقاله، سعي خواهم نمود تا 7 نكته ساده ولي كاربردي را كه در خلال پياده‌سازي و استفاده از سايت گروهي‌مان تجربه كرده‌ايم را به شما منتقل نمايم. اين نكات مي‌توانند شما را در عملياتي ساختن هر چه سريع‌تر سايتتان راهنمايي كنند.                                                                                                                بيشتر بدانيد

شناخت و ارزيابي تكنولوژي Windows SharePoint Services

 

سايت‌هاي وبي كه توسط Microsoft Windows SharePoint Services 2.0 ايجاد مي‌شوند، محيطي را بوجود مي‌آورد كه گروهي كه روي يك پروژه كار مي‌نمايند، با يكديگر ارتباط داشته، مستندات را به اشتراك گذاشته و در قالب يك تيم همكاري نمايند. شما مي‌توانيد براي هر پروژه‌اي كه گروه شما روي آن فعال است، يك سايت مجزا ايجاد نماييد.
شما قادر خواهيد بود تا با داشتن يك مرورگر اينترنتي (Web Browser) و نه بيشتر، در يك سايت شركت نماييد. هرچند اگر شما از برنامه‌هاي كاربردي سازگار با Windows SharePoint Services، مانند Microsoft Office 2003 استفاده كنيد، بهره بيشتري از يك سايت دريافت خواهيد نمود. مانند ذخيره پرونده‌ها در كتابخانه‌ها، ويرايش مستندات در برنامه‌هاي كاربردي مربوطه، و انتقال يا اتصال آن اطلاعات به سايت مربوطه.                  بيشتر بدانيد

بررسي پيشرفت پروژه‌ها با استفاده از متد ارزش بدست آمده

 

متد ارزش بدست‌آمده روشي براي اندازه‌گيري و ارزيابي پيشرفت واقعي پروژه بر اساس كار انجام شده، زمان سپري شده و هزينه‌ها است. اين روش كمك مي‌كند كه تا با مقايسه برنامه اوليه و پيشرفت واقعي ميزان بهره‌وري پروژه مورد ارزيابي قرار گيرد.
با تهيه تصويري گويا از وضعيت پروژه و محاسبه‌ي مقداري ارزش بدست‌آمده، مي‌توان برنامه اوليه را با وضعيت واقعي انجام امور مقايسه كرد و به ارزيابي روشن‌تري از روند پيشرفت پروژه دست‌يافت.
متد ارزش بدست‌آمده بر اساس محاسبه و بررسي پارامترهاي زير شكل مي‌گيرد:
هزينه اوليه (بودجه‌ي) كار برنامه‌ريزي شده (BCWS) : عبارتست از بودجه‌ي تمامي فعاليت‌هايي كه مطابق برنامه تا تاريخ بررسي بايستي صرف مي‌شده است.

بيشتر بدانيد

كليات مديريت جامع كنترل پروژه EPM

 

Microsoft Project گروهي از محصولات هم‌خانواده را براي ارائه يك راه‌حل جامع مديريت پروژه (Enterprise Project Management Solution) گسترش داده است. اين solution محصولات زير را شامل مي‌گردد:
- Microsoft Project Professional
نرم‌افزار كاملي كه مديران پروژه توسط آن پروژه‌ها و منابع سازماني را ايجاد و تغيير مي‌دهند. اين پروژه‌ها و منابع در بانك اطلاعاتي Microsoft Project Server ذخيره مي‌شوند.

فهرست مطالبي كه در اين مقاله آمده‌اند به شرح زير مي‌باشد:
• مقدمه‌اي بر EPM Enterprise Project Management
• تشكيل يك برنامه سازماني پروژه Enterprise Project Plan
• پي‌گيري و مديريت يك پروژه سازماني Tracking and Managing an Enterprise Project
• همكاري تيم سازماني Enterprise Team Collaboration
• راهنماي پروژه The Project Guide

بيشتر بدانيد

راهنماي نصب Windows SharePoint Services

 

راهنماي قدم به قدم نصب و راه‌‌اندازي Windows SharePoint Services 2.0 به زبان فارسي.

در اين راهنما، مراحل نصب و تنظيمات اوليه نرم‌افزار SharePoint Services به همراه مراحل نصب فارسي‌ساز آماده شده توسط اين شركت آمده است.

بيشتر بدانيد

راهنماي نصب Microsoft Office Project Server 2003

 

راهنماي قدم به قدم نصب و راه‌‌اندازي Microsoft Office Project Server 2003 به زبان فارسي.

در اين راهنما، مراحل نصب و تنظيمات اوليه نرم‌افزار Project Server 2003 به همراه مراحل نصب فارسي‌ساز آماده شده توسط اين شركت آمده است.

بيشتر بدانيد


آدرس: تهران، خ سهروردي، پايين‌تر از عباس‌آباد، كوچه باسقي، شماره 16
تلفن: 15 الي 88520412 (021)       فكس: 88520412 (021)